صفر تا صد قوانین و مقررات اجاره در کشور امارت

با تبدیل دبی به یک کانون بین‌المللی برای تجارت و رشد اقتصادی روزافزون، اجاره‌ خانه در دبی مسئله‌ی بسیار مهمی‌ست که باید به دقت مورد بررسی و ملاحظه قرار بگیرد تا از هر گونه پیچیدگی و هزینه‌تراشی غیرضروری جلوگیری شود.به علت بالا بودن قیمت خرید خانه در دبی بسیاری اجاره خانه را ترجیح می‌دهند به طوری که بیش از 70 درصد مردم دبی اجاره نشین هستند.

ممکن است شما هم از جمله افرادی باشید که به قصد شروع یک زندگی جدید، کشور امارات متحده عربی را به عنوان مقصدی مطلوب برای مهاجرت انتخاب کردید. مهاجرت به امارات و شروع زندگی در مانند مهاجرت به هر کشور جدیدی با مسائل نو و دغدغه‌های مشابهی همراه است.

احتمالا شما هم در مورد هزینه های زندگی در دبی، پیدا کردن یک کار جدید، تحصیل و آینده‌ی فرزندان و از همه مهم‌تر، فراهم آوردن یک ملک برای زندگی یا کار در دبی، سوالاتی دارید. یکی از اساسی‌ترین موضوعات مشترک بین افراد، بحث خرید یا اجاره ی خانه در دبی است. برای اجاره خانه با قیمت مناسب در دبی چه مراحلی را باید طی کرد؟

به چه نکاتی باید توجه کرد؟ به چه مدارکی نیاز است؟ کدام مناطق دبی برای اجاره ویلا یا آپارتمان بهتر هستند؟ و سوالاتی از این قبیل.

برای یافتن پاسخ کامل به این سوالات و اطلاعات جامعی که برای اجاره خانه در دبی به آن نیاز دارید، با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

 

دبی، رهن یا اجاره ؟
در دبی، چیزی به اسم رهن وجود ندارد و خانه‌ها فقط اجاره داده می‌شوند. روند و قوانین اجاره به طور کلی در هر هفت امارت یکسان است، اما در مورد قانونی کردن قراردادها یا پرداخت سپرده‌ها، ممکن است بین آن‌ها تفاوت‌های جزئی وجود داشته باشد. قراردادهای اجاره خانه در دبی معمولاً یک ساله هستند و در صورت لغو آن جریمه سنگینی اعمال خواهد داشت.

برخلاف خیلی از کشورهای دنیا نیز، اکثر مالکان در دبی اجاره را به‌صورت ماهانه دریافت نمی‌کنند. بسیاری از صاحبخانه‌ها به چک‌های قبل از تاریخ یک ساله و همچنین اجاره بهای سه ماه به عنوان سپرده اولیه نیاز دارند. درواقع، آن‌ها چند برگ چک برای کل اجاره‌ی یک سال از شما دریافت می‌کنند- که ممکن است برای کسی که تازه به دبی آمده است کمی غیرمعقول باشد. همچنین هیچ قانون خاصی برای تعداد چک‌ها وجود ندارد و شما می‌توانید با مالک در این‌باره مذاکره کنید.

اما بهترین حالت این است که کرایه یک سال را جلوتر پرداخت کنید.

دیپازیت چیست؟
علاوه بر مبلغ اجاره، بسیاری از صاحبان ملک ممکن است از مستأجر بخواهند که مقداری پول که معمولاً ۵ درصد کل اجاره یک سال است را به‌صورت امانت به صاحب ملک بسپارند که از آن به عنوان deposit یاد می‌شود.این هزینه نوعی تضمین برای صاحب ملک است که پرداخت خسارت از سوی مستاجر را در صورت واردآوردن خسارت یا آسیب به خانه، ضمانت می‌کند و در صورتی که در مدت سکونت خانه به همان شکل حفظ شود، پس از پایان مهلت قرارداد، حق این را دارید که تمام مبلغ دیپازیت را از صاحب‌خانه درخواست کنید.

هزینه‌های مربوط به اجاره نامه و آژانس ها معمولاً توسط مالک پرداخت می‌شود اما گاها مستاجرین نیز در پرداخت آن شریک‌اند.

نرخ اجاره خانه در دبی و سایر امارات
مسکن در امارات گران است.این بدان معناست که افراد کارگر یا کارمند باید تقریباً نیمی از حقوق ماهانه خود را صرف اجاره خانه کنند.

اما خوشبختانه، حتی با وجود این مساله ، تجملاتی که در برابر این هزینه‌ها به دست می‌آید، باعث شده همه با این قضیه کنار آمده و احساس خوشحالی و راحتی کنند.

البته بسیاری از شرکت‌های دبی به کارمندان خود مسکن ارائه می‌دهند، اما برخی تنها کمک هزینه‌ای را ارائه می دهند و بسیاری هم چیزی برای این مورد درنظر نمی‌گیرند.هنگام بررسی هزینه‌های مسکن، به خاطر داشته باشید که ابوظبی گران‌ترین شهر است. سپس دبی رتبه دوم را به خود اختصاص می‌دهد و شارجه، فجیره و العین همگی گزینه‌های ارزان‌تری هستند.

انواع مختلفی از خانه‌ها در سرتاسر امارات وجود دارد. انتخاب‌ها از آپارتمان‌های بلند، ویلاهای داخل مجتمع های دردار، و خانه‌های شهری متفاوت است.

میانگین اجاره خانه در دبی و ابوظبی
میانگین اجاره در امارات بین 30000 تا 50000 درهم (8100 تا 13600 دلار آمریکا) در سال برای یک آپارتمان استودیو متغیر است.

اجاره آپارتمان‌های یک و دو خوابه بین 70000 تا 100000 درهم (19000 تا 27220 دلار آمریکا) متغیر است.

متوسط اجاره سالانه آپارتمان در ابوظبی

آپارتمان یک خوابه مجلل : 106630 درهم (29000 دلار آمریکا)

آپارتمان یک خوابه معمولی : 65780 درهم (17900 دلار آمریکا)

آپارتمان دو خوابه مجلل : 153,130 درهم (41,690 دلارآمریکا)

آپارتمان دوخوابه معمولی : 95,000 درهم (25,860 دلار آمریکا)

آپارتمان سه خوابه مجلل : 200,630 درهم (54,620 دلارآمریکا)

آپارتمان سه خوابه معمولی : 123,890 درهم (33,730 دلارآمریکا)

متوسط اجاره سالانه آپارتمان در دبی
آپارتمان یک خوابه مجلل : 96,670 درهم (26,320 دلارآمریکا)

آپارتمان یک خوابه معمولی : 56200 درهم (15300 دلار آمریکا)

آپارتمان دوخوابه مجلل : 140,000 درهم (38,115 دلارآمریکا)

آپارتمان دوخوابه معمولی : 79,000 درهم (21,510 دلار آمریکا)

آپارتمان سه خوابه مجلل : 190,000 درهم (51,725 دلارآمریکا)

آپارتمان سه‌خوابه معمولی : 105,000 درهم (28,585 دلارآمریکا)

به خاطر داشته باشید که ابوظبی و دبی گران‌ترین امارات در امارات متحده عربی هستند.در اماراتی چون عجمان و شارجه این اعداد به مراتب پایین‌تر هستند.

متوسط اجاره خانه‌ویلایی
در دبی حداقل اجاره خانه ویلایی 193180 درهم (52590 دلار آمریکا) برای خانه‌ای با سه اتاق خواب و 298640 درهم (81300 دلار آمریکا) برای خانه‌ای با پنج اتاق خواب است.

این مقدار در ابوظبی برای یک ویلای سه‌خوابه 168180 درهم (45785 دلار آمریکا) و برای ویلای پنج خوابه 305910 درهم (83280 دلار آمریکا) است.

هزینه آپارتمان مبله به طور قابل توجهی بیشتر از واحدهای بدون مبل است. بنابراین برای شما به‌صرفه‌تر خواهد بود که مبلمان و وسایل را خودتان تهیه کنید.

تعمیرات و نگهداری
طبق قانون، مالکان مسئول پرداخت هزینه‌های سرویس و تعمیرات در طول اجاره‌ ملک هستند مگر اینکه شرایط دیگری برای این موضوع در اجاره‌نامه قید شود.

معمولا در اجاره‌ نامه قید می‌شود که مستأجر مسئول پرداخت هزینه‌ تعمیرات جزئی و مالک مسئول پرداخت هزینه‌ تعمیرات اساسی است. (خسارات زیر ۲۰۰ درهم به عهده مستاجر و خسارات بالای ۲۰۰ درهم به عهده صاحب‌ملک)

فسخ قرارداد
مالک فقط زمانی می‌تواند مستأجر را بیرون کند که یا اجاره پرداخت‌ نشده باشد و یا مستأجر مفاد اجاره‌نامه را رعایت نکرده باشد.

اگر مالک مایل به تخلیه ملک بود، ممکن است بعضی مفاد قرارداد تغییر کند و یک مهلت ۳۰-۶۰ روزه به مستأجر داده شود.

اما اگر مستأجر چنین درخواستی داشته باشد، می‌بایست ملک را تخلیه کند و هیچ تغییری در مفاد اجاره‌نامه قابل انجام نیست مگر اینکه با مالک به توافق برسد.

زندگی با دوست‌پسر/دوست‌دختر در یک آپارتمان مشترک

امارات، در قوانین اسلامی خود تخفیف قائل شده و اجازه زندگی مشترک زوج های ازدواج‌نکرده را با هم و در یک مسکن می‌دهد.

بر اساس ماده 356 اصلاحی ، زوج‌های مجرد مجاز به زندگی در یک خانه و زندگی مشترک بدون ازدواج هستند.

اجاره خانه در دبی، مرحله به مرحله
از انتخاب خانه تا نهایی شدن قرارداد اجاره، چند مرحله در فرایند اجاره خانه در دبی وجود دارد که ممکن است عده‌ی زیادی از آن آگاه نباشند، به ویژه اگر تازه وارد دبی شده باشند.

در حالی که این شهر سرزنده چندین محله بی‌نظیر دارد که احتمالا به نقل مکان به آن‌ها فکر کرده باشید، آشنایی با مراحل لازم برای اجاره خانه در دبی باعث می‌‌شود که فرایند برای شما بسیار آسان شده و در وقتتان صرفه جویی شود. مراحل لازم برای نهایی کردن فرایند اجاره خانه در دبی موارد زیر هستند:

1. فهرست بندی گزینه های احتمالی اجاره خانه در دبی
بسته به ترجیحات و محدودیت های بودجه‌ای شما، چند وبسایت مانند bayut.com و propertyfinder.com وجود دارند که نیازهای شما را در نظر می‌گیرند تا بهترین گزینه‌های ممکن را برای اجاره خانه در دبی ارائه دهند. چه دنبال ویلا در دبی باشید و چه آپارتمان، چندین و چند گزینه برایتان وجود دارد.

این گزینه‌ها جزئیات کاملا دقیقی دارند و می‌توانید برای مثال مبله بودن یا نبودن، وجود یا عدم وجود بالکن و تعداد سرویس‌های بهداشتی ملک را انتخاب کنید. پس از نهایی شدن فهرست گزینه‌های احتمالی، بسته به محل، امکانات و تکمیل کار، می‌توانید با صاحب خانه‌ها یا آژانس‌های املاک خانه‌های احتمالی خود در ارتباط قرار بگیرید.

2. تنظیم وقت برای بازدید
وقتی تاریخ و زمان بازدید تنظیم شد، به دقت محله را مورد بررسی قرار دهید و تمام ابعاد ملک را در نظر بگیرید. در صورتی که هنوز تا حدودی شک داشتید در وقتی دیگر دوباره از ملک بازدید کنید. برای اجاره خانه در دبی حتما تمام سوال‌های خود در خصوص جای پارکینگ، امکانات، لوله کشی و وضعیت ساختمان را بپرسید.

در صورت وجود مشکلات جزئی مانند رنگ دیوارها یا خرده آسیب‌های وارده به ملک، مطمئن شوید که قبل از امضای قرارداد اجاره آن‌ها را حل می‌کنید؛ در غیر این صورت ممکن است بعدا برای این کار خیلی دیر شود. در خصوص محل خانه هم حتما در نظر بگیرید که محله مورد انتخاب شما تا چه حد پر سر و صداست، برای خانواده مناسب است یا نه، چه فاصله‌ای با وسایل حمل و نقل عمومی دارد و آیا در نزدیک آن پروژه‌ای در حال ساخت وجود دارد یا خیر.

باید مطمئن باشید که از همه شرایط راضی هستید. درباره‌ی قبض ها، اتصال گاز، چیلر و تعداد چک ها هم حتما سوال کنید.

3. نهایی کردن توافق
حتما مطمئن شوید که صاحبخانه هم از توافق های صورت گرفته در خصوص شرایط پرداخت رضایت داشته باشد. همیشه اطمینان حاصل کنید که آژانس مشاور املاک در RERA رجیستر شده باشد و برای مطمئن شدن شماره واسطه معامله را بپرسید.

4. رزرو ملک
در مراحل اجاره خانه در دبی جهت رزرو ملک باید مبلغی معادل حدودا پنج درصد هزینه کل را به عنوان وجه الضمان بپردازید ولی حتما یک رسید یا سند دریافت کنید که نشان دهد شما این مبلغ را پرداخت کرده‌اید. در کنار پرداخت وجه الضمان باید کپی پاسپورت و کپی ویزای اقامتی را هم ارائه دهید. جهت پرهیز از هر گونه مشکل از ملک نیز تصویربرداری کرده و کپی پاسپورت صاحبخانه را بگیرید.

5. قرارداد اجاره را به دقت مطالعه و سپس امضا کنید
همیشه قرارداد را به دقت مورد مطالعه قرار دهید تا اطمینان حاصل کنید که با قوانین اجاره ی خانه در دبی مطابقت دارد و از حقوق مستاجر آگاه شوید. اگر بندی وجود داشت که می خواستید به قرارداد اضافه یا از آن حذف کنید، در صورت وجود توافق دو طرفه با صاحبخانه این کار ممکن است.

اگر به طور کامل از قرارداد رضایت داشتید، پس از این که مطمئن شدید یک کپی از توافقنامه همراه شما می‌ماند، آن را امضا کنید. اگر یک آژانس به عنوان واسط وجود داشته باشد معمولا امضای قرارداد را از صاحبخانه می‌گیرد و چک های پرداختی شما را به او می‌دهد. پس از آن، کلیدها و کارت‌های دسترسی به شما داده می‌شود و شما هم تایید می‌کنید که تمام ملزومات را دریافت کرده‌اید.

6. رجیستریشن Ejari
رجیستر کردن قرارداد اجاره خانه در دبی با Ejari وظیفه صاحبخانه است. معمولا صاحبخانه این کار را به آژانس مشاور املاک محول می‌کند. با این حال، در عمل، این مستاجر است که مراحل را طی و مخارج لازم را پرداخت می کند. باید مطمئن شوید که تمام بیعانه‌ها، مدت قرارداد و مقدار اجاره در Ejari شما به وضوح ذکر شده باشد‌.

رجیستر قرارداد اجاره خود در Ejari در مراکز تایپ 220 درهم هزینه برمی‌دارد. برای رجیستر Ejari خود می‌توانید به مراکز تایپ المناره سنتر، البرشا مال، عود میثاء، بندر سعید یا زعبیل بروید.

پس از رسیدن باید یک فرم رجیستریشن پر کنید، پس مطمئن شوید که به همراه خود آدرس جدید و شماره قرارداد اجاره و همچنین کپی اسناد ذیل را داشته باشید.

اسناد لازم برای رجیستر در Ejari موارد زیر هستند:
اصل قرارداد امضا شده اجاره
رسید وجه الضمان
پاسپورت مستاجر (به جز اهالی کشورهای عضو شورای همکاری خلیج)
ویزای امارات مستاجر (به جز اهالی کشورهای عضو شورای همکاری خلیج)
امارات آی دی مستاجر
کپی پاسپورت صاحبخانه (در صورتی که شخص حقیقی باشد)
کپی اجازه نامه کتبی شخصی (اگر قرارداد توسط کسی که اختیارات تام به او سپرده شده امضا شده باشد). این اجازه نامه برای حفظ اعتبار باید هر سال تمدید شود.
کپی قباله ملک اجاره شده
شماره 9 رقمی DEWA (اداره آب و برق دبی) یا کپی قبوض اخیر Dewa یا گرین
قبض Dewa و Ejari پیشین (در صورت تمدید)
مجوز تجارت (در صورت تجاری بودن ملک)
در ادامه‌ی مراحل اجاره خانه در دبی، پس از تکمیل رجیستریشن قرارداد رسمی Ejari با شماره اختصاصی Ejari ID خود را دریافت می‌کنید. از این شماره باید برای رجیستر خود در حساب DEWA استفاده کنید. این کار می تواند کاملا به صورت آنلاین انجام شود.

7. رجیستر Ejari با اپلیکیشن موبایل
به عنوان راه جایگزین می‌توانید با استفاده از اپ رسمی Ejari در اپلیکیشن Dubai Rest دپارتمان زمین دبی قرارداد اجاره خانه خود در دبی را رجیستر و اسنادتان را آپلود کنید.

دبی رست را دانلود کنید و با امارات آی دی، کپی ویزا و پاسپورت خود رجیستر شوید. اسناد لازم شامل قرارداد اجاره، امارات آی دی، کپی ویزا و پاسپورت صاحبخانه و مستاجر، و کپی قباله ملک را در اپلیکیشن آپلود کنید. صاحبخانه هم باید در دبی رست رجیستر شود. وقتی که او اسناد وارد شده در اپلیکیشن را تایید کرد، ظرف دو روز اداری سند Ejari صادر می شود. رجیستر اجاری خود با اپلیکیشن 172 درهم هزینه برمی‌دارد.

برای استفاده از این روش در فرایند اجاره خانه در دبی، صاحبخانه باید در Ejari هم رجیستر شده باشد. وقتی صاحبخانه اسناد وارد شده در اپ را تایید کرد، سند Ejari ظرف دو روز کاری صادر می شود.

قرارداد رسمی Ejari شامل شماره اختصاصی Ejari ID خواهد بود. از این شماره باید برای رجیستر خود در حساب DEWA استفاده کنید. این کار می تواند کاملا به صورت آنلاین انجام شود.

8. درخواست برای اتصال DEWA
برای برقراری اتصال جدید، شماره ملک DEWA، شماره Ejari، کپی پاسپورت صاحبخانه، کپی پاسپورت و امارات آی دی شما، فرم تکمیل شده DEWA و پرداخت وجه الضمان جهت نهایی شدن اتصال ضرورت دارد. وقتی بیعانه لازم پرداخته شد، پرداخت آنلاین و سرویس درگاه ظرف 24 ساعت پس از رجیستریشن و پرداخت فعال می شود.

9. فرم جا به جایی
برخی از محله‌ های محبوب دبی، به ویژه پروژه‌های توسعه داده شده توسط اعمار، برای اجاره خانه در دبی نیاز به مجوز جا به جایی و اسنادی چون کپی پاسپورت، امارات آی دی، سند تکمیل پرداخت، کپی قرارداد اجاره و رسید شارژ خدمات اخیر دارند.

10. جا به جایی
پس از این که مجوز جا به جایی تنظیم شد، همه ی شرایط برای شروعی تازه مهیا خواهد بود. برای تسهیل بسته‌بندی و حمل تا دلیوری اسباب منزل در دبی، گزینه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید از آن ها استفاده کنید.

صاحب‌خانه چقدر می‌تواند مبلغ اجاره را بالا ببرد؟
هر سال، وقتی پای اجاره در میان باشد مستاجرین در دبی درباره‌ی دو موضوع کلیدی گفتگو می‌کنند و چانه می‌زنند: میزان مبلغ پرداختی و تعداد چک‌ها برای پرداخت.

تعداد چک‌ها موضوع قابل بحثی‌ست، ولی این مسئله که اجاره چقدر افزایش می‌یابد در اغلب موارد باید به صورت کاملا صریح تعیین شده باشد.

شاخص اجاره‌ی دپارتمان زمین دبی به مستاجرین و صاحب‌خانه‌ها داده‌های لازم درباره‌ی املاک مسکونی، تجاری و صنعتی امارت را می‌گوید.

این شاخص شامل یک ماشین حساب می‌باشد که به کاربران کمک می‌کند پیش از مذاکره برای بستن قرارداد، از میزان افزایش اجاره‌ی املاک استیجاری با خبر شوند.

افزایش در بیشترین حالت باید ۲۰ درصد باشد. کلیه‌ی تغییرات مبتنی بر ارزش بازاری سایر املاک محله‌ی معین هستند.

اگر مبلغ اجاره ۱۰ درصد کم‌تر از ارزش بازاری باشد، افزایشی وجود ندارد. اگر مبلغ اجاره ۱۱ تا ۲۰ درصد پایین‌تر از ارزش بازاری باشد، حداکثر افزایش می‌تواند ۵ درصد باشد. اگر مبلغ اجاره ۲۱ تا ۳۰ درصد کم‌تر از ارزش بازاری باشد، حداکثر افزایش می‌تواند ۱۰ درصد باشد. به همین ترتیب با ۳۱ تا ۴۰ درصد پایین‌تر بودن حداکثر افزایش ۱۵ درصد و با بیش از ۴۰ درصد پایین‌تر بودن حداکثر افزایش ۲۰ درصد خواهد بود.

محاسبه‌گر میزان افزایش اجاره در وبسایت دپارتمان زمین دبی موجود است.

چگونه می‌توان برای برای کاهش مبلغ اجاره پیش از پایان قراداد درخواست داد؟
اگر شما هم در دبی خانه ای اجاره کرده اید، ممکن است تا به حال با این مشکل روبرو شده باشید که مدتی بعد از بستن قرارداد اجاره با مبلغ معین، ببینید که مستاجر دیگری ملکی را با همان ابعاد و امکانات ملک شما، حتی در همان آپارتمانی که خودتان ساکنش هستید، با قیمت کم‌تری اجاره کرده است. این قضیه ممکن است به علت کاهش نرخ اجاره‌ها یا دلایل دیگر باشد. سوالی که پیش می‌آید این است که آیا شما هم می‌توانید درخواست بدهید که مبلغ تعیین شده در قرارداد تغییر یافته و به نرخ‌های جدید کاهش بیابد یا نه.

لازم به ذکر است که افزایش یا کاهش نرخ اجاره‌ی املاک مسکونی یا اداری در دبی توسط آژانس تنظیم نرخ املاک دبی تعیین می‌شود. انتخاب نرخ مناسب با کمک «محاسبه‌گر اجاره» که توسط دپارتمان زمین دبی طراحی شده است انجام می‌شود. محاسبه‌گر اجاره یک شاخص می‌باشد که با هدف تعیین نرخ اجاره و نظارت بر آن طراحی و آماده شده است. نرخ نهایی به فاکتورهای متعددی از جمله محل ملک در دبی، ابعاد آپارتمان و امکانات ساختمان بستگی دارد.

بر اساس قانون اجاره‌نشینی دبی مستاجر امکان انتقاد منطقی از نرخ اجاره را دارد و می‌تواند با استفاده از محاسبه‌گر اجاره شخصا ارزش تقریبی ملک خود را به دست بیاورد. در صورتی که پی بردید نرخ اجاره متناسب با سایر املاک مشابه در محل نیست و باید پایین‌تر از مبلغ تعیین شده باشد، می‌توانید به آژانس املاک مراجعه کنید و قضیه را اطلاع دهید.

اگر آژانس املاک با درخواست شما موافقت نکرد باید به سراغ مرکز نزاع اجاره دبی بروید و علیه صاحب‌خانه‌تان یک شکایت‌نامه تنظیم کنید. در صورت موفقیت در پرونده، حتی اگر قرارداد از قبل هم بسته شده باشد تغییر و کاهش نرخ اجاره ممکن می‌شود.

وضعیت اجاره خانه در دبی نسبت به سال های پیش چگونه است؟
هزینه اجاره ملک در دبی پس از سال ها مجددا در برخی مناطق شروع به بالا رفتن کرده است.

پس از پالم جمیرا و دبی هیلز، دان تاون دبی و دبی مارینا احتمالا محله‌های مسکونی محبوب بعدی دبی خواهند بود که برای اولین بار پس از حدود پنج سال افزایش نرخ اجاره‌ها را تجربه خواهند کرد.

نرخ اجاره‌ها در دان تان و دبی مارینا طی دو سال گذشته کاهش دو رقمی داشته است ولی نرخ‌های جدید یا ثابت باقی خواهند ماند و یا دچار افزایش خواهند شد.

مستأجرینی که در برخی از پرمتقاضی‌ترین محله‌های دبی زندگی می‌کنند باید با این حقیقت کنار بیایند: سال‌های کاهش قیمت اجاره در دبی در حال به پایان رسیدن هستند.

تا به حال بیشتر افزایش نرخ‌ها در محله‌هایی نظیر پالم و دبی هیلز بوده است، محله‌هایی که گران‌ترین خانه‌های دبی در آن قرار دارند. بسیاری از افراد گمان می‌کردند که زمان خیلی زیادی تا افزایش نرخ اجاره‌ها در بازار ملک باقی مانده ولی مشخصا قضیه این طور پیش نخواهد رفت.

نرخ اجاره‌ی یک آپارتمان دو خوابه در دبی مارینا هم‌اکنون به طور میانگین بیشتر از هفتاد هزار درهم می‌باشد؛ البته ساکنین برج‌های رده بالا ممکن است با قیمت‌های نود هزار درهم به بالا روبرو شده باشند. در دان تان، آپارتمان دو خوابه قیمتی معادل صد هزار درهم یا بیشتر خواهد داشت. این مبلغ در صورت داشتن ویوی برج خلیفه حتی از این هم بیشتر خواهد بود.

بعضی از صاحبخانه‌ها حتی از شاخص اجاره‌ی ارائه شده توسط RERA نیز نرخ بالاتری در نواحی پر متقاضی خواستار می‌شوند.

تجربه ی شما در مورد اجاره خانه در دبی چیست؟ شما کدام منطقه از دبی را برای اجاره ملک انتخاب می‌کنید؟

با ما در سایت رسانا همراه باشید تا در جریان مهم ترین و کابردی ترین اطلاعات برای زندگی در امارات قرار بگیرید. علاوه بر این سعی می‌کنیم تا با انتشار مطالب مفید دیگر در زمینه‌ی اجاره خانه در دبی یا سایر بخش‌های امارات،ضمن افزایش اطلاعات حقوقی شما هزینه‌های زندگی در دبی و مواردی از قبیل را تا آنجا که می‌توانیم کاهش دهیم.

USAIran