اقامت دبی (امارات) از طریق ثبت شرکت

اقامت دبی (امارات) از طریق ثبت شرکت

اقامت-دبی-با-ثبت-شرکت

 

امارات همیشه مقصدی جذاب برای زندگی و کار مردم بوده است. با اعلامیه های اخیر دولت امارات، با معرفی انواع مجوزهای جدید اقامتی توسط اداره مهاجرت و امیگریشن ، ممکن است گزینه رفتن و مهاجرت به امارات را در نظر داشته باشید.

اگر چنین است، ما در اینجا همه چیزهایی که باید در مورد افرادی که می توانند در امارات اقامت داشته باشند را به شما می‌گوییم.

چرا شهر دبی چرا کشور امارات 

از میان ۷ امارت کشور امارات متحده عربی، شهر دبی یکی از محبوب‌ترین شهرها میان مهاجران است. دبی به‌عنوان یک مرکز تجاری بین‌المللی از اهمیتی جهانی برخوردار است. ثبت شرکت در دبی یکی از بهترین راه‌ها برای اخذ اقامت کشور امارات بوده و مزایای بی‌شماری نیز به همراه دارد. با ثبت شرکت در دبی، می‌توانید برای خانوده تحت تکفل تان شامل همسر و فرزندان و والدین  خود نیز ویزای اقامت و ایدی کارت شهروندی دریافت کنید. عدم نیاز به مدرک زبان، امکان مالکیت صد در صد بر شرکت با مجوز تجاری بدون کفیل اماراتی، مالیات بر درآمد صفر درصد و مالیات بر ارزش افزوده تنها ۵ درصد تنها بخشی از  مزایای ثبت شرکت در دبی و اخذ اقامت امارات متحده عربی است.

اقامت-دبی

چه کسی می تواند مقیم امارات شود؟

به گفته اداره کل مهاجرت امارات، اتباع خارجی می توانند به عنوان مقیم امارات در صورتی زندگی کنند که:

استخدام شده توسط یک شرکت در امارات JOB OFFERدر این صورت، شرکت درخواست ویزای اقامت شما را در زمانی که شما در امارات هستید، خواهد داد.
EMPLOY VISA

ویزای اقامت دبی چگونه صادر می شود؟

ویزای اقامت زمانی برای یک خارجی صادر می شود که پس از ورود به امارات از طریق مجوز ورود، توریستی کوتاه مدت یا بلند مدت یا ویزای بازدید، در حال حاضر در داخل کشور باشد.

پس از ورود به امارات متحده عربی با مجوز ورود، باید فرآیند درخواست ویزا را شروع کنید. توجه به این نکته مهم است که هزینه های پردازش ویزا (که شامل تست تناسب اندام پزشکی MEDICAL و هزینه های شناسهID امارات می شود) باید توسط اسپانسر پوشش داده شود. اگر اسپانسر شما کارفرمای شما است، شرکت از نظر قانونی موظف است اطمینان حاصل کند که هزینه فرآیند درخواست ویزا را پرداخت می کند. اگر از خانواده یا یک کارگر خانگی حمایت مالی می کنید، باید تمام هزینه ها را بپردازید.

اعتبار ویزای اقامت دبی

اعتبار اقامت در ویزای اقامت بسته به نوع آن و اسپانسر متفاوت است. می تواند برای یک، دو، سه، پنج یا 10 سال باشد.

اقامت دبی از طریق ثبت شرکت

 

امارات همیشه مقصدی جذاب برای زندگی و کار بوده است. با اعلامیه های اخیر دولت امارات، با معرفی انواع مجوزهای جدید اقامتی توسط #اداره_مهاجرت و #امیگریشن ، ممکن است گزینه رفتن و مهاجرت به امارات را در نظر داشته باشید.

انواع ویزا اقامت بلند مدت در کشور امارات

1.استخدام توسط یک شرکت در امارات به صورت
JOB OFFER ، شرکت درخواست ویزای اقامت شما را در زمانی که شما در امارات هستید، خواهد داد.(مدت اقامت 1 الی 2 سال بسته به تمدید قراداد کاری با شرکت)
EMPLOY VISA

2. ویزای اقامت طلایی ویژه سرمایه‌گذاران عمده مالی با سرمایه گذاری 5 تا 10 میلیون درهم ،
برای درخواست این نوع ویزا شما یا می‌بایست نسبت به سرمایهگذاری نقدی و ایجاد اشتغال 5 تا 10 میلیون درهمی اقدام نمایید یا با ارائه اسناد، مدارک و جوایز و مدال های بین المللی خود را به عنوان یک استعداد و نخبه معرفی کنید.
GOLDEN VISA

3.نوع دیگر، اخذ ویزا اقامت 2 ساله از طریق خود اشتغالی و سرمایهگذاری و #ثبت_شرکت در امارات میباشد.
به این صورت که شما میتوانید با ثبت شرکت (مسئولیت محدود) بدون آنکه نیاز به اجاره دفتر و آفیس داشته باشید برای خود و خانواده تان با صرف کمترین هزینه و زمان اقامت و آیدی کارت 3 بگیرید.
هزینه های انجام این کار بسته به نوع پروانه کسب و شرح فعالیت شرکت(Activity) و تعداد شرکا متفاوت بوده و پروسه انجام آن 5 روز می باشد.
INVESTOR VISA

4.اقامت با خرید ملک مسکونی با حداقل 750 هزار درهم ارزش سرمایهگذاری نقدی که متقاضی بعلاوه پرداخت هزینه فوق الذکر جهت پروسه ثبت سند و پرداخت هزینه های اقامت و آیدی کارت
می بایست حدودا 10 روز را در شهر دبی حضور داشته باشد.
مدت این نوع اقامت هم 2 ساله میباشد.
INVESTOR VISA

اخذ ویزای امریکا و کانادا و حوزه شینگن از طریق اقامت و ایدی کارت امارات و دبی

برای ویزای شینگن اقدام میکنی و ریجکت میشی؟ برای مهاجرت به اروپا و کانادا و آمریکا اقدام میکنی موفق نمیشی؟ خوب ما بهترین و ارزان‌ترین و موفق ترین روش و بهتون پیشنهاد میکنیم!
 با ثبت شرکت در امارات بدون نیاز به اجاره دفتر اداری فیزیکی و بدون پرداخت مالیات و حتی بدون نیاز به فعال نمودن شرکت می‌تونین در کمتر از 5 روز اقامت این کشور رو به دست آورده و علاوه امکان ایجاد کسب و کار و بیزینس خود، اقامت و آیدی کارت 2 ساله  همسر ،فرزندان و والدین خود را دریافت کنید
و برای تسهیل در نقل و انتقالات ارزی خود فرصت افتتاح حساب بانکی شخصی و شرکتی در دو تا از بانک‌های شناخته شده امارات یعنی Emirates islamic Bank و First abudabi Bank را بدست آورید.
لطفا با مشاوران ما در گروه حقوقی و مهاجرتی الیزیا تماس بگیرین.
ما در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخگوی پیام های شما می بینید.
به خاطر داشته باشید مشاوران و کارشناسان ما مستقر در شهر دبی و بدون هیچگونه واسطه ایی هموراه در کنار شما خواهند بود.

مزایای اقامت 3 ساله دبی از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت و اخذ پروانه کسب و کار در کشور امارات یکی از سریعترین و کم هزينه ترین روش‌های مهاجرت به خارج از کشوره و  شما از طریق این روش میتوانید به همراه خانواده و والدین اقامت و آیدی کارت 3 ساله دائمی این کشور امن و باثبات اقتصادی و بگیرید.
حالا  بعد از اینکه شهروند مقیم امارات هستید و میتونید از مزایای شهروندی استفاده کنید (مثل امکان خرید خانه و ماشین به صورت اقساط و افتتاح حساب بانکی بین المللی و…) امکان موفقیت اخذ ویزا شینگن و کانادا و آمریکا خودتون و  تا حد زیادی بالا می‌برید.
حالا بیاد مزایای دیگه این روش و بهتون بگیم:
 امکان زندگی و کار در یکی از بهترین کشورهای جهان ،نزدیکی به ایران و سهولت در رفت و آمد دسترسی به بازار اقتصادی بزرگ سایر کشورها، نبود مالیات و عدم الزام و اجبار به اجاره دفتر و محل کار . برخلاف خیلی از کشورها شما  اجباری به ارائه تمکن و سرمایهگذاری مالی ندارید. شما حتی اجباری به فعال نمودن شرکت هم  ندارید.

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با وکلا و کارشناسان ما در ELIZIA GROUP تماس بگیرید.

 

ثبت شرکت و اخذ اقامت خانوادگی امارات متحده عربی

 

انواع مجوز ثبت شرکت در امارات

 

به‌طور کلی مجوزات ثبت شرکت در دبی و مناطق دیگر امارات به 3 نوع تقسیم بندی‌ می‌شوند

 

مجوز حرفه‌ای (Professional License)
مجوز تجاری (Commercial License)
مجوز صنعتی (Industrial License)
مجوز حرفه ای (Professional License)
مجوز حرفه‌ای مخصوص مشاغل خدماتی و مشاغلی است که نیازمند توانایی‌های ذهنی، تحصیلات آکادمیک و یا روش‌های علمی و دقیق هستند مانند شرکت‌های حقوقی و وکالت، شرکت‌های حسابداری و یا مشاوره‌ای

.مجوز شرکتهای خدماتی professional Licence

لیستی از حوزه‌های نیازمند مجوز حرفه ای ثبت شرکت امارات

حوزه های نیازمند مجوز حرفه ای ثبت شرکت در امارات
مشاوره معماری و طراحی حسابداری و مشاوره مالی
مشاوره حقوقی و وکالت خدمات آموزشی
فعالیت های صنایع دستی خدمات پزشکی
خدمات فناوری اطلاعات مشاوره مدیریت
خدمات چاپ و نشر سالن های زیبایی
خدمات اینترنتی و آنلاین مشاوره کسب و کار

 

مهم‌ترین شرایط ثبت شرکت در امارات برای اخذ مجوز حرفه‌ای ثبت شرکت خدماتی

pro licence

 

داشتن 1 کفیل در امارات
حداقل تعداد سرمایه‌گذاران 1 نفر

 

کفیل کیست؟

کفیل یک فرد بومی و نماینده شرکت شما در زمانی‌ست که در امارات حضور ندارید. هر ساله مبلغی به حساب کفیل برای حمایت از کسب و کار شما باید پرداخت شود.
هر چند در این روش کفیل وجود دارد ولی مالکیت 100% ثبت شرکت به متقاضی داده می‎‌شود. نام کفیل فقط در قرارداد ذکر می‌شود و دسترسی به حساب‌های شرکت هم برای این فرد ممکن نیست. در ادامه چند سوال متداول در این روش را پاسخ می‌دهیم:

 

یک نکته مهم درباره ثبت شرکت مجازی در امارات را باید بدانید:

با وجود ثبت شرکت مجازی Virtual در امارات، یک آدرس و مکان حقیقی برای شرکت باید داشته باشید. اجاره دفتر یا خرید دفتر می‌تواند توسط خود شما یا شرکت‌های ارائه دهنده این خدمات انجام شود.

.مجوز شرکتهای تجاری (Commercial License)

با اخذ مجوز تجاری شما می‌توانید در امارات به تجارت کالا و فروش بعضی کالاها و خدمات بپردازید.

ثبت شرکت در امارات با استفاده از این مجوز به شما امکان می‌دهد طیف وسیعی از کالاها را به امارات وارد کرده و بفروشید یا به خارج از امارات صادر کنید. تجارت البسه، تجهیزات، خودرو و … جز این موارد هستند.

با استفاده از این لایسنس حتی می‌توانید خدماتی مانند خرید و فروش املاک در امارات داشته باشید.

نوع مالکیت شرکت در این روش 51% به 49% است. به‌این صورت که کفیل شما در امارات 51% مالکیت و شما 49% مالکیت شرکت را در دست دارید.

البته امکان اخذ مالکیت 100% شرکت هم در این روش وجود دارد. یعنی در این حالت هیچ کفیلی وجود ندارد، حتی در قرارداد.

 

.مجوز شرکتهای صنعتی (Industrial License)

مجوز صنعتی برای کسب و کارهایی است که در زمینه تهیه، تولید و پردازش کالا فعالیت دارند. مواد صنعتی، نفت و گاز، مواد غذایی، داروسازی و … جز این موارد هستند.

از جمله شرایط ثبت شرکت در دبی و سایر مناطق امارات در این روش این است که نوع مالکیت باید 49%-51% باشد. یعنی کفیل یا همان نماینده شرکت شما در امارات 51% مالکیت و شما 49% آن‌را در اختیار دارید.

با توجه به‌این که نوع فعالیت تولیدی و صنعتی است، امکان ثبت شرکت مجازی در امارات با استفاده از این مجوز وجود ندارد. یعنی شما حتما باید دفتر اداری یا کارخانه تولیدی در امارات داشته باشید.

ثبت شرکت در امارات

آمار ثبت شرکت در امارات در سال‌های اخیر به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. دلیل آن هم مزایای متعدد ثبت و راه اندازی کسب و کار در امارات است. امارات متحده عربی یکی از توسعه‌یافته‌ترین کشورهای منطقه است که سرعت بالای رشد آن، فضای مناسبی برای سرمایه‌گذاری در امارات، مهاجرت و زندگی در این کشور فراهم آورده است.

شرایط ثبت شرکت در دبی و سایر مناطق امارات در سال‌های اخیر ساده‌تر شده و متقاضیان می‌توانند پس از گذراندن چند مرحله شرکت خود را ثبت کرده و در امارات مشغول به کار شوند.

ثبت شرکت در امارات و دبی

این مطلب راهنمای جامع ثبت شرکت در امارات در سال 2022 است. در ادامه مطلب مراحل ثبت شرکت در امارات، هزینه، شرایط و قوانین آن را مورد بررسی قرار می‌دهیم. همچنین با انواع برنامه‌های ثبت شرکت و انواع شرکت‌ها در امارات آشنا شده و در ادامه نگاهی هم به مزایا و معایب ثبت شرکت در امارات می‌اندازیم.

 

 

انواع مجوز ثبت شرکت در امارات

 

به‌طور کلی مجوزات ثبت شرکت در دبی و مناطق دیگر امارات به 3 نوع تقسیم بندی‌ می‌شوند:

 

مجوز حرفه‌ای (Professional License)
مجوز تجاری (Commercial License)
مجوز صنعتی (Industrial License)
مجوز حرفه ای (Professional License)
مجوز حرفه‌ای مخصوص مشاغل خدماتی و مشاغلی است که نیازمند توانایی‌های ذهنی، تحصیلات آکادمیک و یا روش‌های علمی و دقیق هستند مانند شرکت‌های حقوقی و وکالت، شرکت‌های حسابداری و یا مشاوره‌ای

 

لیستی از حوزه‌های نیازمند مجوز حرفه ای ثبت شرکت امارات

 

حوزه های نیازمند مجوز حرفه ای ثبت شرکت در امارات
مشاوره معماری و طراحی حسابداری و مشاوره مالی
مشاوره حقوقی و وکالت خدمات آموزشی
فعالیت های صنایع دستی خدمات پزشکی
خدمات فناوری اطلاعات مشاوره مدیریت
خدمات چاپ و نشر سالن های زیبایی
خدمات اینترنتی و آنلاین مشاوره کسب و کار

مهم‌ترین شرایط ثبت شرکت در امارات برای اخذ مجوز حرفه‌ای

داشتن 1 کفیل در امارات
حداقل تعداد سرمایه‌گذاران 1 نفر
مدرک تحصیلی مرتبط
از مشاوره تا اقامت
کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.
نام و نام خانوادگی(Required)
نام و نام خانوادگی
شماره موبایل(Required)
شماره موبایل

 

یک نکته مهم درباره ثبت شرکت مجازی در امارات را باید بدانید

با وجود ثبت شرکت مجازی Virtual در امارات، یک آدرس و مکان حقیقی برای شرکت باید داشته باشید. اجاره دفتر یا خرید دفتر می‌تواند توسط خود شما یا شرکت‌های ارائه دهنده این خدمات انجام شود.
مجوز تجاری (Commercial License)
با اخذ مجوز تجاری شما می‌توانید در امارات به تجارت کالا و فروش بعضی کالاها و خدمات بپردازید.

ثبت شرکت در امارات با استفاده از این مجوز به شما امکان می‌دهد طیف وسیعی از کالاها را به امارات وارد کرده و بفروشید یا به خارج از امارات صادر کنید. تجارت البسه، تجهیزات، خودرو و … جز این موارد هستند.

با استفاده از این لایسنس حتی می‌توانید خدماتی مانند خرید و فروش املاک در امارات داشته باشید.

نوع مالکیت شرکت در این روش 51% به 49% است. به‌این صورت که کفیل شما در امارات 51% مالکیت و شما 49% مالکیت شرکت را در دست دارید.

البته امکان اخذ مالکیت 100% شرکت هم در این روش وجود دارد. یعنی در این حالت هیچ کفیلی وجود ندارد، حتی در قرارداد.

در ادامه نگاهی به انواع شرکت‌ها در امارات برای ثبت می‌اندازیم. پس از آن هم هزینه ثبت شرکت، مزایا و معایب و مراحل را بررسی می‌کنیم.

 

انواع شرکت برای ثبت در امارات

شرکت مشارکت عمومی
General partnership شرکت مشارکت محدود
Limited partnership
شرکت با مسئولیت محدود
Limited liability company (LLC) شرکت سهامی عام
Public joint stock company (PJSC)
شرکت سهامی خاص
Private joint stock company (PrJSC) شرکت سهامی
Civil company
شعبه شرکت‌های محلی
Local company branch شعبه شرکت‌های حوزه خلیج فارس
GCC company branch
شعبه شرکت‌های خارجی
Foreign company branch شعبه شرکت‌ها در منطقه آزاد
Free zone company branch
شرکت غیر سهامی
Sole establishment هولدینگ
Holding companies

البته امکان ثبت همه این شرکت‌ها برای ایرانیان ممکن نیست. بهترین گزینه‌ها برای ثبت شرکت در امارات برای ایرانیان این موارد هستند

شرکت‌های با مسئولیت محدود (LLC)
شرکت‌های سهامی (Civil Company)
شرکت‌های غیرسهامی (Sole Establishment)
شرکت‌های LLC در دسته مجوز تجاری Commercial و شرکت‌های سهامی و غیرسهامی در دسته مجوز حرفه‌ای Professional قرار می‌گیرند.

 

هزینه ثبت شرکت در امارات

هزینه ثبت شرکت در دبی و سایر مناطق امارات با توجه به معیارها و فاکتورهای مختلف متفاوت است. نوع شرکت، نوع مجوز صادر شده، منطقه مورد نظر برای راه اندازی کسب و کار، تعداد افراد شریک، انتخاب نام شرکت و … از جمله این معیارها هستند.

به‌طور کلی می‌توان میانگین قیمت ثبت شرکت در امارات در 2021 را این ارقام دانست:

 

هزینه ثبت شرکت در امارات

حداقل و حداکثر هزینه 8-20 هزار دلار آمریکا USD
30-73 هزار درهم امارات AED
هزینه‌ های کفیل، ثبت آدرس، مجوز ثبت شرکت، حق‌الوکاله هم در قیمت بالا مد نظر گرفته شده‌اند.

همچنین برای رفتن به امارات و راه اندازی شرکت در این کشور هزینه‌های دیگری هم وجود دارند که مهم‌ترین آن‌ها در زیر آمده است

نوع خدمت دلار آمریکا USD درهم امارات AED
اخذ ویزای توریستی 95 دلار 350 درهم
اقامت 3 ساله امارات 326 دلار 1200 درهم
تغییر نوع ویزا 183 دلار 675 درهم
ID کارت امارات 103 دلار 378 درهم
آزمایشات پزشکی 87 دلار 322 درهم
مهر ویزا 236 دلار 870 درهم
مجموع 947 دلار 3438 درهم

برای راه اندازی شرکت در امارات ابتدا باید با ویزای توریستی به این کشور بروید. پس از طی کردن مراحل قانونی و اخذ مجوزات، ویزای شما به ویزای سرمایه گذاری Investor یا ویزای پارتنر Partner تغییر می‌یابد.

معمولا این مراحل(کل پروسه ثبت شرکت و اخذ اقامت مدیران) با ما و در گروه الیزا در کمتر از 1 هفته انجام می‌شود و شما می‌توانید بعد از ثبت شرکت خود به عنوان شهروند مقیم در کل کشور امارات حضور داشته و به فعالیت مشغول شوید.

 

مزایا و معایب ثبت شرکت در امارات

امارات را به‌جراًت می‌توان بهترین کشور عربی برای ثبت شرکت دانست. رشد سریع اقتصادی و وجود فرصت‌های متعدد سرمایه‌گذاری و فعالیت تجاری، فضای بسیار مناسبی را برای کسب و کارهای مختلف فراهم آورده است.

اخذ اقامت دایم  انگلستان از طریق ثبت شرکت در دبی و داشتن اقامت امارات متحده عربی 

یکی از مهمترین مزایا ثبت شرکت در دبی این میباشد که مدیران شرکت علاوه بر اخذ اقامت و ایدی کارت شهروندی امارات امکان این را پیدا میکنند که به واسطه شرکتی که در شهر دبی و کشور امارات ثبت کرده اند یک شعبه از ان را در یکی از شهرهای کشور انگلستان ثبت کرده و بعد از طی مراحل قانونی و اداری ثبت شرکت در انگلیس اقامت دایم انگلستان را نیز برای خود و خانواده تحت تکفل شان دریافت نمایند.

خاطر نشان میگردد موسسه حقوقی مهاجررتی الیزیا با داشتن دفاتر مرکزی در تهران و دبی تمامی خدمات فوق الذکر را با بهترین شرایط و کمترین هزینه ها در دسترس هموطتان عزیزمان قرار داده است کافی است با ما تماس گرفته و در جلسات مشاوره ایی تخصصی ما شرکت نمایید.

 

مزایای ثبت شرکت در دبی و سایر مناطق امارات زیاد است!

 

عدم نیاز به مدرک زبان
عدم نیاز به مدرک تحصیلی (به‌جز برخی مشاغل و حوزه‌های مجوز حرفه‌ای)
عدم نیاز به داشتن شرکت از قبل
عدم نیاز به داشتن کارمند بیمه‌ای
امکان انجام تا 10 فعالیت تجاری با 1 لایسنس یا مجوز ثبت شرکت (به شرطی که در یک گروه باشند)
بدون محدودیت سنی خاص: افراد بین 60-18 سال می‌توانند اقدام کنند.
امکان اخذ اقامت امارات برای همسر و فرزندان
برخورداری از حق تحصیل و بیمه سلامت در امارات
اخذ اقامت 3 ساله امارات با قابلیت تمدید به‌صورت نامحدود
امکان صدور جاب آفر و جذب نیروی کار از خارج از امارات (حتی ایران) پس از شروع به‌کار
پروسه بسیار کوتاه از مرحله اقدام تا مرحله شروع به کار

با نگاهی به شرایط راه اندازی کسب و کار در کشورهای عربی و کشورهای حوزه خلیج فارس، می‌توان نتیجه گرفت امارات متحده عربی بهترین شرایط برای ثبت و راه اندازی شرکت را در اختیار دارد.

در واقع با مقایسه امارات با سایر کشورهای منطقه و مزایای آن، معایب ثبت شرکت در امارات چندان به‌چشم نمی‌آید.

تمامی افراد مقیم  امارات، می‌توانند بدون ویزا به عمان سفر کنند

اقامت-امارات-با-ثبت-شرکت

بر اساس این قانون جدید ، برای ورود به عمان بدون ویزا، نیاز نیست حتما از یکی از کشورهای GCC رسیده باشد، بلکه فقط کافی است در یکی از این کشورها اقامت داشته باشید.بنابراین این قوانین هم شامل مهاجرانی که در دبی زندگی می‌کنند و هم شهروندان اماراتی می‌شود.در بخشنامه جدید  آمده است:•تمام ساکنان کشورهای GCC می‌توانند برای فعالیت در هر حرفه تجاری وارد عمان شوند.•نیاز نیست افراد از همان کشوری که در آن اقامت دارند به عمان آمده باشند. نیازی نیست که ساکن هر یک از کشورهای GCC مستقیما از آن کشور GCC به عمان بیایند، این افراد می‌توانند در هر زمان و از هر مبدایی به عمان بروند. •شرط  لازم است که ویزای اقامت شخص در کشور GCC مربوطه حداقل به مدت سه ماه معتبر باشد.•لیست کامل کشورهای GCC به این ترتیب است: بحرین؛ کویت؛ عمان؛ قطر؛ عربستان سعودی

سفر-به-عمان-بدون-ویزا

مراحل ثبت شرکت در امارات

پس از بررسی شرایط شما، باید با ویزای توریستی به امارات بروید. پس از طی کردن مراحل قانونی صدور مجوز ثبت شرکت، می‌توانید در این کشور مشغول به کار شوید. خلاصه مراحل اخذ اقامت امارات با ثبت شرکت را در زیر آورده‌ایم:

مرحله اول: بررسی پرونده و سفر به امارات
مراحل ثبت شرکت در امارات: مرحله اول: بررسی پرونده و سفر به امارات
مرحله دوم: صدور مجوز ثبت شرکت
مراحل ثبت شرکت در امارات: مرحله دوم: صدور مجوز ثبت شرکت
سفر به امارات و صدور مجوز کمتر از1 هفته طول میکشد. در این مدت حضور فرد در امارات الزامی است.

 

سازمان توسعه اقتصادی دبی DED (Department of Economic Development) یک نهاد دولتی در امارات است. درخواست ثبت شرکت در مناطق اصلی امارات (Mainland) و صدور مجوز ثبت شرکت توسط DED انجام می‌شود.

 

مدارک ثبت شرکت در دبی و امارات

در مرحله اول متقاضی یا متقاضیان میبایست تصویر اسکن شده با کیفیت بالا مدارک ذیل را برای کارشناسان ما در ELIZIAGROUP ارسال کنند:
پاسپورت،شناسنامه، کارت ملی، عکس پرسنلی پس از اخذ ویزا توريستي مدارک تجمیع شده و جهت APROVAL و اخذ موافقه اداره فدرال و اقتصادی اقدام می‌گردد. پس از صدور مجوز اولیه متقاضی یا متقاضیان می‌بایست جهت حضور در شهر دبی اقدام نمایند (تهیه بلیط هواپیما و هتل برای 5 تا 7 روز)

پس از صدور مجوزات لازم، ما برای متقاضی یا متقاضیان (حداکثر 3 نفر) جهت اخذ ویزای Investor یا پارتنر اقدام میکنیم.

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت در دبی و امارات

 

کپی لایسنس شرکت
کپی پاسپورت
کپی ویزای توریستی
جواز شرکت
اجاره نامه (در صورت ثبت شرکت فیزیکی)
اساسنامه شرکت
عکس با پس زمینه سفید
اصل کارت شناسایی کفیل (در صورت وجود)
کارت ملی ایرانی

مراحل ثبت شرکت در دبی

۱.آماده کردن مدارک و سفر توریستی به دبی
۲.بررسی قانونی پرونده و اخذ مجوزها
۳.اخذ اقامت کشور امارات
۴.افتتاح حساب بانکی در دبی و شروع به کار
جزئیات ثبت شرکت در دبی
بررسی پرونده و انتخاب بهترین برنامه ثبت شرکت برای شما
انجام مراحل اولیه و پیگیری پرونده
اخذ ویزای توریستی برای سفر به امارات و انجام مراحل اداری
بررسی پرونده توسط سازمان اقتصادی دبی (DED)
پرداخت هزینه‌ها و انجام سایر مراحل اداری
صدور مجوز و لایسنس شرکت (سفر به امارات و صدور مجوز ثبت شرکت و کل پروسه اخذ اقامت مدیران شرکت  توسط موسسه حقوقی مهاجرتی الیزیا تنها و تنها 5 روز طول خواهد کشید . در این مدت حضور فرد در امارات الزامی است.)
گرفتن اقامت امارات و کارت اقامت ID CARD
افتتاح حساب بانکی و شروع به کار در امارات به صورت فیزیکی یا مجازی
اخذ اقامت برای همسر و فرزندان
صدور جاب آفر برای جذب نیروی کار

انواع شرکت های مجاز برای ثبت در دبی

شرکت مشارکت عمومی
(General partnership) اگر دو نفر با هم تصمیم به باز کردن یک فروشگاه بگیرند، این دو شخص شرکای عمومی در آن تجارت محسوب می‌شوند.
شرکت مشارکت محدود
(Limited partnership) وقتی در یک پروژه، یک نفر کل پروژه را مدیریت کند (شریک عمومی) و نفر دیگر تنها پولی را در این پروژه سرمایه گذاری کرده و سود دریافت کند (شریک محدود)
شرکت با مسئولیت محدود
(Limited liability company (LLC))
شرکتی است که برای تشکیل و ثبت آن حضور حداقل دو شریک لازم بوده و مسئولیت شرکا به میزان سرمایه‌ای است که به شرکت آورده‌اند.
شرکت سهامی خاص
(Private joint stock company (PrJSC)) یک واحد تجاری که سرمایه آن به تعداد مشخصی سهام تقسیم شده است و سهامداران می‌توانند در هر زمان بدون رضایت سایر افراد، سهم خود را واگذار کنند.
شرکت سهامی (مدنی)
(Civil company) مشارکت تجاری برای متخصصانی مانند پزشکان، وکلا، مهندسان و حسابداران. یک شرکت مدنی ۱۰۰٪ متعلق به شرکای حرفه‌ای است (به جز شرکت مهندسی عمران).
شعبه شرکت‌های محلی
(Local company branch) سرمایه گذارانی که در مناطق آزاد امارات مانند دبی یا خارج از این کشور دفتر دارند، می‌توانند شعبه یا دفتر نمایندگی خود را در بازارهای محلی این کشور فعال کنند.
شعبه شرکت‌های حوزه خلیج فارس
(GCC company branch) اگر در یکی از کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس (GCC)، مانند عربستان، کویت، قطر، بحرین و عمان شرکت دارید، می‌توانید یک شعبه از آن را به دبی بیاورید.
شعبه شرکت‌های خارجی
(Foreign company branch) اگر شرکت شما در خارج از کشور امارات قرار دارد، می‌توانید یک شعبه اصلی از آن را به شهر دبی بیاورید.
شعبه شرکت‌ها در منطقه آزاد
(Free zone company branch) اگر شرکتی در حوزه قضایی خاصی تشکیل شده باشد و شما قصد انتقال یک شعبه از آن را به شهر دبی داشته باشید.
شرکت غیر سهامی
(Sole establishment) شرکت غیر سهامی متعلق به یک شخص با مجوز تجارت شخصی است. کلیه مسئولیت‌های مالی این شرکت برعهده مالک است.
هولدینگ
(Holding companies) شرکت‌های هلدینگ اشخاص حقوقی هستند که توسط سرمایه گذاران داخلی یا خارجی با هدف در اختیار داشتن سهام یا دارایی‌های شرکت‌های مختلف تشکیل شده‌اند.
انواع شرکت‌های مجاز برای ثبت در دبی

بهترین نوع ثبت شرکت در دبی برای ایرانی ها

از بین انواع مختلف شرکت‌های قابل ثبت در دبی، ۳ مورد زیر، برای سرمایه‌گذاران ایرانی، بهترین انتخاب است:
شرکت‌ با مسئولیت محدود (Limited liability company (LLC))
شرکت‌ سهامی(مدنی) (Civil Company)
شرکت‌ غیرسهامی (Sole Establishment)
شرکت‌های با مسئولیت محدود در دسته مجوز تجاری (Commercial) و شرکت‌های سهامی و غیرسهامی در دسته مجوز حرفه‌ای (Professional) قرار می‌گیرند. در ادامه شما با انواع مجوز ثبت شرکت در دبی آشنا خواهید شد.

انواع مجوز ثبت شرکت در دبی

بسته به هدف خود از ثبت شرکت در دبی می‌توانید یکی از انواع مجوزهای زیر را انتخاب نمائید:
مجوز حرفه‌ای (Professional License)
مجوز تجاری (Commercial License)
مجوز صنعتی (Industrial License)
مجوز فریلنسینگ (آزاد) (Freelance Permit)
مجوز گردشگری (Tourism License)
مجوز کشاورزی (Agricultural License)
مجوز صنعتگری (Craftsmanship License)
مجوز حرفه‌ای (Professional License)
برای اخذ مجوز حرفه‌ای ثبت شرکت در دبی (Professional License)، متقاضی نیازمند توانایی‌های ذهنی، تحصیلات آکادمیک و یا آموختن روش‌های علمی و دقیق در زمینه‌هایی مانند شرکت‌های حقوقی و وکالت، شرکت‌های حسابداری و یا مشاوره‌ای است. با اخذ این مجوز، امکان ثبت شرکت مجازی در دبی (Virtual Company) نیز وجود دارد. به یاد داشته باشید که شما برای ثبت شرکت مجازی در دبی نیاز به یک آدرس و مکان حقیقی دارید و اجاره یک دفتر کار در دبی می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند.
شرط سنی اخذ این مجوز در دبی، ۱۸ تا ۶۰ سال است و تایپ ویزایی که به فرد ارائه می‌شود ویزای سرمایه‌ گذاری امارات (Investor Visa) است. شما با دریافت این مجوز، می‌توانید اقامت ۳ ساله قابل تمدید نامحدود دریافت کرده و تا مادامی که شرکت را دراختیار دارید اقامت تان به صورت نامحدود تمدید خواهد شد.
مجوز تجاری (Commercial License)
با داشتن مجوز تجاری برای ثبت شرکت در دبی (Commercial License)، متقاضی می‌تواند به صادرات و واردات کالا‌هایی مانند لباس، طلا و فلزات گران‌بها، مواد شیمیایی، تجهیزات خودرو و غیره بپردازد. این مجوز همچنین اجازه خرید و فروش ملک در امارات را نیز به فرد می‌دهد.
شرط سنی برای دریافت مجوز تجاری ۱۸ تا ۶۰ سال است و تایپ ویزایی که به متقاضی ارائه می‌شود ویزای پارتنر (Partner visa) خواهد بود. امکان ثبت شرکت مجازی در دبی با این مجوز وجود دارد. مالکیت ۱۰۰ درصدی شرکت برای فرد متقاضی باشد.
مجوز صنعتی (Industrial License)
مجوز صنعتی (Industrial License) همانطور که از نامش پیدا است مجوزی برای ثبت شرکت در دبی در زمینه‌های تهیه، تولید و پردازش کالا است. کالا‌های دارای مجوز تولید شامل مواد صنعتی، نفت و گاز، مواد غذایی، داروسازی، تولیدات محصولات چوبی، مبلمان و غیره هستند.
شرط سنی برای دریافت مجوز صنعتی ۱۸ تا ۶۰ سال است و تایپ ویزایی که به متقاضی ارائه می‌شود ویزای پارتنر (Partner visa) خواهد بود.
مالکیت راه‌اندازی شرکت در دبی با مجوز صنعتی ۵۱٪ به ۴۹٪ است. یعنی مقدار سهم کفیل ۵۱ درصد و سهام شما ۴۹ خواهد بود. امکان ثبت شرکت مجازی در دبی با مجوز صنعتی وجود ندارد و شما حتما باید کارخانه تولیدی و یا دفتر کاری برای این نوع شرکت در دبی داشته باشید.
مجوز فریلنسینگ (آزاد) (Freelance Permit) متاسفانه فعلا برای اتباع کشور ایران قابل درخواست نیست.
مجوز فریلنسینگ (Freelance Permit) محبوب‌ترین مجوز کسب‌وکار در دبی است. مناطق آزاد این نوع مجوز را برای افراد متخصص در بخش رسانه، فناوری، هنر و سرگرمی ارائه می‌دهند. با دریافت این مجوز می‌توانید خدمات خود را هم به‌صورت تمام‌وقت و هم به‌صورت مشاوره‌ای ارائه دهید.
مجوزهای فریلنسر برای افراد خلاق و حرفه‌ای دارای مشاغل زیر صادر می‌شود:
بازیگر
انیماتور
مهندس صدا/صوت
فیلم‌بردار
ارائه دهنده محتوا
کپی رایتر
کارشناس رسانه
مجوز گردشگری (Tourism License)
مجوز گردشگری (Tourism License) در دبی برای افرادی صادر می‌شود که خدمات مرتبط با سفر و گردشگری را ارائه می‌دهند. از آنجایی که دبی یکی از جذاب‌ترین مکان‌های توریستی امارات محسوب می‌شود، این مجوز یکی‌از محبوب‌ترین مجوزهای مورد استفاده بازرگانان در دبی است. مجوز گردشگری به صاحبان مشاغلی ارائه می‌شود که خدماتی مانند: اجاره هتل، کمپ‌های توریستی، اجاره قایق‌های کروز، رستوران‌ها، مهمان‌خانه‌ها، آژانس‌های مسافرتی و غیره را ارائه می‌دهند.
مجوز کشاورزی (Agricultural License)
مجوز کشاورزی (Agricultural License) در دبی به افرادی ارائه می‌شود که در مشاغلی مرتبط با تجارت گیاهان و محصولات زراعی، سموم و کودهای شیمیایی، مبارزه با آفات و … کار می‌کنند.
مجوز صنعتگری (Craftsmanship License)
مجوز صنعتگری (Craftsmanship License) در دبی برای آن دسته از افراد و شرکت‌ها صادر می‌شود که خدماتی را ارائه می‌دهند که نیاز به قدرت بدنی، توانایی و مهارت دارند. برای افرادی که لوله‌کش، نجار، برق‌کار و آهنگر هستند، مجوز صنعتگری توسط سازمان اقتصادی دبی (DED Dubai) صادر می‌شود.

هزینه ثبت شرکت در دبی

هزینه ثبت شرکت در دبی و سایر مناطق امارات متحده عربی با توجه به معیارها و فاکتورهای مختلف متفاوت است. این معیارها عبارت‌اند از نوع شرکت، نوع مجوز صادر شده، منطقه مورد نظر برای راه اندازی کسب‌و‌کار، تعداد افراد شریک، انتخاب نام شرکت و غیره. برای مثال، اگر بخواهید اسم غیر عربی برای شرکت خود در دبی انتخاب کنید، باید ۲ هزار درهم اضافه‌تر از حالت معمول پرداخت کنید.

مجددا خاطر نشان می‌گردد کلیه خدمات فوق الذکر توسط وکلا و کارشناسان ما در گروه الیزیا به صورت ویژه و VIP و در کمتر از یک هفته انجام شده وشما میتوانید از طریق تماس با خطوط ذیل و ثبت درخواست خود در سایت یا ارسال پیام دایرکت در صفحه اینستاگرام ما به نشانی @dubaiinfarsi
در ارتباط باشید.

شماره های تماس
09125275120
09354785014
09192130703
00971524723169

ايميل :
eliziagroup@gmail.com

 

پست های اخیر

USAIran